Το «ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ» στη ΧΟΡΩΔΙΑ μας, στους ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ!

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 05 Μαρτίου 2018

Το χορωδιακό σύνολο του σχολείου μας, υπό τη διεύθυνση της κ. Νίκης Στανίση καθηγήτριας μουσικής και με τη συνοδεία πιάνου της κ. Νατάσας Σιδηροπούλου, Πιανίστριας, συμμετείχε για πρώτη φορά στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Καλλιτεχνικούς Αγώνες που διοργάνωσαν τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη, το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2018. Τα παιδιά ερμήνευσαν εξαιρετικά πέντε αγαπημένα τραγούδια, χαρίζοντας στο σχολείο μας το Βραβείο «ΚΟΙΝΟΥ» του Πανελλήνιου Διαγωνισμού.
ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όλους τους ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ!
Αξίζει να σημειωθεί ότι η χορωδία μας θα λάβει μέρος στη 10η Διεθνή Συνάντηση Μαθητικών Χορωδιών, στην πόλη της Καρδίτσας, την Παρασκευή 2 Μαρτίου 2018. Στο Διεθνές Φεστιβάλ θα συμμετέχουν εξαιρετικά μουσικά σύνολα από το Ελλάδα και εξωτερικό, ενώ θα παρευρεθούν σε αυτό κορυφαίες προσωπικότητες της τέχνης.