ΜΑΘΗΜΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ στο ΟΙΝΟΠΟΙΕΙΟ «ΒΛΑΔΙΚΑ» ! (Οι μαθητές μας γνωρίζουν τις τοπικές παραγωγικές μονάδες)

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 14 Μαρτίου 2018

Στα πλαίσια του μαθήματος "ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ", οι μαθητές μας επισκέφτηκαν την Τρίτη 13/3/2018 τις εγκαταστάσεις του ΟΙΝΟΠΟΙΕΙΟΥ ΒΛΑΔΙΚΑ. Ο ιδιοκτήτης, κ. Νίκος Βλάδικας, τους ξενάγησε με μοναδικό τρόπο στις εγκαταστάσεις της αμπελοκαλλιέργειας, του οινοποιείου, του αποστακτηρίου και του ποτοποιείου. Έτσι, οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν με λεπτομέρεια, όλη τη παραγωγική διαδικασία του κρασιού, από το αμπέλι μέχρι τη εμφιάλωση.
Σε ανάμνηση της επίσκεψης, οι ιδιοκτήτες χάρισαν σε κάθε μαθητή και εκπαιδευτικό από μία φιάλη κρασί.

Η επίσκεψη των μαθητών μας συντονίστηκε από την εκπαιδευτικό Τεχνολογίας κ. Μόρφω Εμμανουηλίδου.
Ευχαριστούμε θερμά τους κ.κ. Νίκο και Δημήτρη Βλαδίκα για τη ζεστή φιλοξενία και την πολύ κατατοπιστική ξενάγηση στους χώρους του οινοποιείου τους.