ΜΑΘΗΜΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ στην ΑΡΤΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ «ΓΑΤΙΔΗΣ» ! (Οι μαθητές μας γνωρίζουν τις τοπικές παραγωγικές μονάδες)

Τελευταία Ενημέρωση στις Τρίτη, 17 Απριλίου 2018

Στα πλαίσια του μαθήματος "ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ", οι μαθητές μας επισκέφτηκαν τις εγκαταστάσεις της τοπικής ΑΡΤΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ «ΓΑΤΙΔΗΣ»
Οι μαθητές μας φορώντας τον απαραίτητο εξοπλισμό, ξεναγήθηκαν στους χώρους του εργοστασίου, γνώρισαν από κοντά τον τρόπο παρασκευής του άρτου, των διαφόρων αρτοσκευασμάτων και των γλυκών, αλλά και τα μέτρα ασφάλειας και υγιεινής που λαμβάνει μια βιομηχανία τροφίμων.
Η επίσκεψη των μαθητών μας πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 15/3/2018 και συντονίστηκε από την εκπαιδευτικό Τεχνολογίας κ. Μόρφω Εμμανουηλίδου.
Ευχαριστούμε θερμά τους υπευθύνους της ΑΡΤΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ «ΓΑΤΙΔΗΣ» για τη ζεστή φιλοξενία, την πολύ κατατοπιστική ξενάγηση στους χώρους του εργοστασίου τους άλλα και για τα νόστιμα κεράσματα που προσέφεραν στους μαθητές μας!