Εγγραφή των μαθητών στην Α΄ Τάξη του Γυμνασίου

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 19 Ιουνίου 2019

Αγαπητοί γονείς σας γνωρίζουμε ότι:

Από την Τετάρτη, 19/6/2019 μπορείτε να πραγματοποιείτε την εγγραφή των παιδιών σας στην Α΄ Τάξη του Γυμνασίου. Ιδιαίτερη προσοχή απαιτείται:

• τα στοιχεία του μαθητή, να συμπίπτουν με αυτά του Δελτίου Ταυτότητας.
  • να αναγράφεται το επώνυμο της μητέρας.
  • να αναγράφεται ο υπεύθυνος κηδεμόνας.
  • Επίσης θα σας δοθεί και Έντυπο του Ατομικού Δελτίου Υγείας του Μαθητή, το οποίο αφού συμπληρωθεί από τους αντίστοιχους ιατρούς, θα πρέπει να παραδοθεί στο σχολείο τον Σεπτέμβριο.

Ανακοίνωση

Θέμα: Σεβασμός στο χώρο και στις εγκαταστάσεις του σχολείου

Τις τελευταίες ημέρες έχουν διαπιστωθεί διάφορες παραβατικές συμπεριφορές και βανδαλισμοί στο χώρο του σχολείου.

Θα θέλαμε να παρακαλέσουμε τους μαθητές - κυρίως αυτούς που έρχονται από άλλα σχολεία - που τα απογεύματα βρίσκονται στον αύλειο χώρο, να είναι προσεκτικοί και να μη δημιουργούν φθορές στις εγκαταστάσεις του σχολείου. Αυτό δεν συνάδει με τη μόρφωση και τον πολιτισμό μας. Εξάλλου το σχολείο ανήκει σε όλη τη σχολική κοινότητα και δυστυχώς στη δαπάνη αποκατάστασης των ζημιών και των φθορών συμβάλλουμε όλοι οι Σερραίοι πολίτες.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Από τη Διεύθυνση