2222 1

Συγκινητική και χωρίς προηγούμενο υπήρξε η ανταπόκριση της σχολικής κοινότητας του 5ου Γυμνασίου Σερρών στο κάλεσμα του σχολείου και του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων για συλλογή ειδών πρώτης ανάγκης για τους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας. Η προσφορά και η ανθρωπιά τους ξεπέρασε κάθε προσδοκία, καθώς περισσότερες από εκατό κούτες με σχολικά είδη, τρόφιμα, νερά και είδη καθαριότητας μεταφέρθηκαν, με τη συνδρομή της «Ένωσης Θεσσαλών Νομού Σερρών «Παναγιά Ξενιά», την προηγούμενη Παρασκευή στον Δήμο Παλαμά προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες των πληττόμενων.

5555

Την πρωτοβουλία για τη δράση ανέλαβαν οι μαθητές της Γ΄ τάξης (κα κυρίως του τμήματος Γ5), με την καθοδήγση της κ. Στανίση Νίκης, κλ. ΠΕ79.01, που ήταν η ψυχή της όλης προσπάθειας.

4444

Επιστέγασμα της πρωτοβουλίας μας η αναγνώρισή της από τον Δήμαρχο Παλαμά κ. Σακελλαρίου Γεώργιο, τον οποίο και ευχαριστούμε θερμά για το ζεστό ευχαριστήριο μήνυμα.

22

Γιατί στα δύσκολα ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ!!!