Την Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε στο Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών του σχολείου μας, Υποδειγματική Διδασκαλία με θέμα τον “Ηλεκτρομαγνητισμό”, από τον καθηγητή Φυσικής, κ.Ασλάνογλου Δημήτρη.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γ1 οργανωμένοι σε ομάδες, είχαν την ευκαιρία, μέσω του πειραματισμού και της διερευνητικής διαδικασίας να απολαύσουν την ξεχωριστή αυτή διδασκαλία, αποκομίζοντας εκτός από τα μαθησιακά οφέλη, πολύτιμες εμπειρίες.

Ευχαριστούμε θερμά τον Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ04 κ.Ζαφειριάδη Ηλία για την καθοδήγηση και την υποστήριξη, καθώς και τον υπεύθυνο του ΕΚΦΕ Σερρών κ. Μανδηλιώτη Σωτήρη για την παρουσία και την πολύτιμη βοήθειά του.

Παρόντες ήταν οι εκπαιδευτικοί Φυσικών Επιστημών και ο Συντονιστής Παιδαγωγικής Ευθύνης του σχολείου μας κ.Σαρηβασιλείου Χαράλαμπος.

Η Υποδειγματική Διδασκαλία υλοποιήθηκε με πρωτοβουλία του Συντονιστή Γνωστικού Πεδίου ΠΕ04 κ.Καμπουρίδη Κωνσταντίνου και την στήριξη του διευθυντή και των Ενδοσχολικών Συντονιστριών Τάξεων.