Η Α΄ φάση των Πανελλήνιων Σχολικών Αγώνων Στίβου Λυκείων, “ΑθλοΠΑιδείας” Γυμνασίων και ΑΜΕΑ της Περιφερειακής Ενότητας Σερρών πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 30 Μαρτίου 2023.

Στους αγώνες που διεξήχθησαν στο Δημοτικό Στάδιο Σερρών “Γεώργιος Τοπτσής”, το σχολείο μας εκπροσώπησαν 13 μαθητές και μαθήτριες, συνοδευόμενοι από τον καθηγητή Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Σαρηβασιλείου Χαράλαμπο και τον κ. Καμπουρίδη Κωνσταντίνο.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την συμμετοχή τους στους Σχολικούς Αγώνες, ανεξαρτήτου θέσης κι αποτελέσματος, καθώς στόχος του θεσμού είναι η επαφή των παιδιών με τον Κλασσικό Αθλητισμό, η χαρά της συμμετοχής, η καλλιέργεια της ευγενούς άμιλλας και του πνεύματος ομαδικότητας.