Με κέφι, χαμόγελα, και Χριστουγεννιάτικη διάθεση στολίσαμε και φέτος το δέντρο του 5ου Γυμνασίου στον κεντρικό πεζόδρομο της πόλης. Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Α2 γέμισαν το Χριστουγεννιάτικο δέντρο με χειροποίητα στολίδια και πολύχρωμα μηνύματα αγάπης, ελπίδας και αισιοδοξίας, θέλοντας να εστιάσουν στις αξίες που επιθυμούμε να φωτίζουν τις ζωές μας.

4 4

Τα παιδιά έψαλλαν Χριστουγεννιάτικα και παραδοσιακά κάλαντα υπό την καθοδήγηση της κ. Μαδεμλή Παναγιώτας και κέρδισαν το θερμό χειροκρότημα και τον θαυμασμό των περαστικών. Η Χριστουγεννιάτικη βόλτα έκλεισε με περιήγηση στην στολισμένη πόλη και κέρασμα από την Διευθύντρια!

Τη συμμετοχή του σχολείου στην δράση της ΚΕΔΗΣ “Στολίζω την πόλη μου” συντόνισε η εκπαιδευτικός κ. Μαδεμλή Παναγιώτα, υπεύθυνη του Σχολικού Ομίλου: «Η Ορθόδοξη Πίστη και Παράδοση όπως εκφράζεται μέσα από τις τέχνες», με τη στήριξη της Διευθύντριας κ.Ντίκογλου Κερασίας και της Υποδιευθύντριας κ. Κλούρα Αικατερίνης.

3 7

…και του χρόνου!